Drugie wirtualne spotkanie Partnerów projektu „Zarządzanie i technologie wody, ścieków, odpadów i gospodarki o obiegu zamkniętym”

W dniu 21 września Anna Moczulewska reprezentująca Białostocką Fundację Kształcenia Kadr uczestniczyła w drugiej wideokonferencji zrealizowanej w ramach projektu „Zarządzanie i technologie wody, ścieków, odpadów i gospodarki o obiegu zamkniętym” realizowanego przez BFKK w ramach projektu Erasmus+. W wirtualnym spotkaniu uczestniczyło 16 reprezentantów instytucji partnerskich z siedmiu krajów.

Ze względu na COVID nadal nie ma możliwości realizacji osobistych spotkań Partnerów projektu. W związku z tym Lider Projektu – Parlament Hanzeatycki zorganizował kolejne wirtualne spotkanie projektowe w celu omówienia i uzgodnienia ważnych kwestii projektowych, aktualnego stanu prac oraz dalszego realizacji projektu.

Podczas konferencji omówiono bieżące prace projektowe. Przedstawione zostały aspekty związane z testowaniem i wdrażaniem przygotowanych przez Białostocką Fundację Kształcenia Kadr programów nauczania oraz materiałów dydaktycznych na poziomie szkolnictwa zawodowego z zakresu doradztwa zorientowanego na systemowe rozwiązania. Program szkoleniowy oraz materiały zostaną przetestowane przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Panevezys na Litwie oraz Izbę Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Białymstoku. Prace testowe potrwają do maja 2021 roku.