Konferencja prasowa w Parku Miejskim Planty w Białymstoku

28 maja 2018 w Parku Miejskim Planty w Białymstoku  odbyła się  konferencja prasowa, na której zaprezentowano BIEGOROWER – finalny efekt kilkumiesięcznej pracy zespołu w ramach  projektu badawczo-wdrożeniowego w projekcie „Centrum Kompetencji BOF – kompleksowy model wsparcia i modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego” 

BiegoRower jest efektem współpracy zespołu złożonego z członków Studenckiego Koła Naukowego ORTHOS, działającego na Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej i członków Koła Młodego Konstruktora, działającego przy Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku oraz wsparcia NIBE-Biawar Sp. z o. o. i SaMASZ Sp z o.o.

Biegorower jest urządzeniem łączącym w sobie cechy zarówno roweru miejskiego, jak i bieżni. Urządzenie to przeznaczone jest dla osób lubiących aktywny tryb życia, miłośników biegania i jazdy rowerem. Pozwala on na szybsze przemieszczanie się i dotarcie do celu niż zwykły chód czy bieg. 

 

Relacje w mediach z wydarzenia:

http://www.bialystokonline.pl/bieznia-zamiast-tradycyjnych-pedalow-bialostocka-mlodziez-stworzyla-biegorower,artykul,105739,6,1.html

 

http://www.propertydesign.pl/design/185/biegorower_wynalazek_mlodych_polskich_konstruktorow,18603.html

 

https://bialystok.tvp.pl/37401155/biegorower-wspolny-wynalazek-uczniow-i-studentow