Konferencja pt.: „SUPERWIZJA W DORADZTWIE ZAWODOWYM”

W dniu 10 listopada 2022 roku w odbyła się Konferencja pt.: „SUPERWIZJA W DORADZTWIE ZAWODOWYM”  organizowana przez Białostocką Fundację Kształcenia Kadr we współpracy z Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku w ramach Podlaskiej Sieci Doradców Zawodowych. Sieć wspiera doradców zawodowych realizujących usługi doradcze w różnych placówkach województwa podlaskiego.

W konferencji  wzięli udział dyrektorzy szkół zawodowych i branżowych, doradcy zawodowi, pedagodzy, psychologowie, wychowawcy i nauczyciele ze szkół, przedstawiciele Powiatowych Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. Eksperci i zaproszeni goście dzielili się wiedzą w zakresie superwizji, która jest elementem wzmocnienia jakości pracy doradców zawodowych. Serdecznie dziękujemy gościom/ekspertom za podzielenie się doświadczeniem w tym obszarze, w szczególności podziękowania kierujemy do p. Piotra Morocha, Kierownika CIiPKZ z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, który przedstawił rozwiązania  w tym zakresie dla doradców zawodowych z projektu pilotażowego Model superwizji w poradnictwie zawodowym” oraz do p. Ewy Bodzińskiej – Guzik do zaprezentowania rozwiązań związanych z zapewnieniem jakości  wykorzystaniem superwizji w rozwoju doradców oraz do poprowadzenia panelu w zakresie superwizji i interwizji jako formę uczenia się w miejscu pracy.

Wystąpienia potwierdziły, iż profesjonalne i nowoczesne doradztwo zawodowe jest kluczem oraz gwarancją dobrego wsparcia uczniów, a także osób bezrobotnych w budowaniu ścieżki własnej kariery. Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji z konferencji.