TARGI EDUKACYJNO-ZAWODOWE – SUBREGION ŁOMŻYŃSKI

Już po raz czwarty w tym roku Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr w ramach projektu „Podlaski Kompas Pracy” miała przyjemność organizować targi edukacyjno – zawodowe, tym razem w subregionie łomżyńskim. Impreza odbyła się w Hotelu Amadeus w Łomży.

Targi miały za zadanie zachęcić uczniów szkół podstawowych, w szczególności klas 7 i 8 do zapoznania się z kierunkami kształcenia realizowanymi w szkolnictwie zawodowym  branżowym oraz okazją do rozbudzenia zainteresowania edukacją prowadzącą do uzyskania zawodu.  Celem targów była prezentacja oferty szkół technicznych i branżowych z powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego, wysokomazowieckiego, zambrowskiego i grajewskiego oraz instytucji rynku pracy w subregionie łomżyńskim. Ważne było zachęcenie uczniów szkół podstawowych do skorzystania z oferty kształcenia zawodowego. Ponadto przedstawienie korzyści nauki w konkretnym zawodzie w kontekście przyszłego zatrudnienia. Uczestnicy targów mogli bezpośrednio zetknąć się z ofertą szkół i poznać zawód, który chcieliby  wykonywać.

Targi były również okazją do wręczenia nagród za udział w konkursie filmowym „NAKRĘĆ się na ZAWÓD” uczniom z subregionu łomżyńskiego, którym serdecznie gratulujemy.