Targi edukacyjno – zawodowe w Suwałkach

Szkoły ponadgimnazjalne/ponadpodstawowe z Suwałk i regionu, przedsiębiorcy i organizacje prezentują we wtorek (24.04) swoją ofertę na targach edukacyjno – zawodowych w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach. Wszystko odbywa się w ramach projektu pt. ,,Dobry zawód – fajne życie – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim. Udział w targach wzięło ponad 1300 gimnazjalistów z subregionu suwalskiego.

Szkoły ponadgimnazjalne/ponadpodstawowe prezentują gimnazjalistom z całego regionu aktualną ofertę edukacyjną, a firmy cenione na lokalnym rynku pracy swoją specyfikę. Targi to też spotkania mentoringowe dla uczniów i ich rodziców.

Targi odbywają się w ramach projektu, który realizujemy wraz z innymi samorządami, szkołami i pracodawcami. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę jak ważne jest dziś, w XXI wieku, posiadanie konkretnego, dobrego zawodu. Obecnie oferta na rynku pracy, tym naszym suwalskim, ale również regionalnym jest bardzo atrakcyjna. Młodzież ma naprawdę duże możliwości pracy w dobrym zawodzie. Tylko trzeba być odpowiednio przygotowanym. Po to też targi, na których możecie zapoznać z bogatą ofertą naszych szkół kształcących  w konkretnych zawodach, ale też z ofertą firm w których możecie w przyszłości pracować – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Targi edukacyjno-zawodowe w Suwałkach