VI Forum Edukacji Dorosłych

W dniach 23-25 listopad 2021 odbędzie się VI Forum Edukacji Dorosłych. Godziny są bardzo przystępne ponieważ wystąpienia rozpoczynają się od godziny 18.00.

 

23 listopada wystąpienia będą poświęcone ogólno pojętej cyfryzacji, 24 listopada będzie mowa o umiejętnościach życiowych i zawodowych natomiast 25 listopada to dzień poświęcony włączeniu społecznym.

 

O inicjatywie można przeczytać tak:

“Forum Edukacji Dorosłych to coroczna konferencja dla użytkowników Elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie – EPALE. Organizowana jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz działające w jej ramach Krajowe Biuro EPALE.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych edukacją dorosłych, a w szczególności edukatorów, trenerów, przedstawicieli działów HR i osoby odpowiedzialne za rozwój pracowników, przedstawicieli muzeów i bibliotek oraz innych instytucji kultury,  uniwersytetów ludowych, andragogów, pracowników uczelni oraz Uniwersytetów III Wieku, nauczycieli szkół dla dorosłych, doradców zawodowych i edukacyjnych.

Edukacja cyfrowa, umiejętności życiowe i zawodowe, włączenie społeczne – to tematy, wokół których zbudowaliśmy program tegorocznego Forum. Ich wybór nie jest przypadkowy. To nie tylko priorytetowe obszary wskazane przez Komisję Europejską, na których koncentrujemy się w tym roku na EPALE. To zagadnienia, które są niezwykle ważne w dzisiejszym świecie. Odzwierciedlają wyzwania, jakie stawia przed nami otaczająca rzeczywistość.

Każdego dnia tegorocznego Forum skupimy się na wybranym zagadnieniu. Ekspertki i eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniem, zaproszą do dyskusji, zachęcą do wypróbowania nowych metod, narzędzi oraz do wspólnej refleksji na temat przyszłości edukacji dorosłych.”

Cały program można przeczytać tutaj – program jest interaktywny i można zajrzeć klikając na temat i przeczytać co w danej prezentacji jest planowane.

 Przytoczę tu kilka przykładowych wystąpień:

 

  • Edutainment, czyli jak przykuć uwagę i utrzymać koncentrację w świecie pełnym rozpraszaczy.
  • Zapanuj nad własnym czasem. Narzędzia cyfrowe i metody wspierające organizację pracy.
  • Jak motywować do aktywnej nauki? Cztery wskazówki przydatne każdemu trenerowi.
  • Podróż po wyspie kompetencji. Czego się uczyć, będąc edukatorem?
  • Jak doradcy zawodowi mogą zadbać o własne zasoby karierowe?
  • Przeszkody są w naszych głowach.
  • Czym jest zależność? Jak projektować działania edukacyjne, tak by o niej zapominać?
  • Od plotki do fake newsa. Skąd nasze upodobanie do niesprawdzonych informacji i jak go unikać na sali szkoleniowej?

 

Zarejestrować się można tutaj