Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu wiedzy o zawodach i uwarunkowaniach rynku pracy w subregionie bielskim!

20 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im Szarych Szeregów, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski oraz Dyrektor Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości Józef Hordejuk, wręczyli nagrody uczniom szkół gimnazjalnych subregionu bielskiego uczestniczącym w konkursie wiedzy o zawodach i uwarunkowaniach rynku pracy organizowanym w ramach projektu „Dobry zawód – fajne życie – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

W I etapie konkursu, który odbył się w formie testu on – line udział wzięło w sumie 397 uczniów z 30 szkół gimnazjalnych na terenie czterech subregionów woj. podlaskiego tj. białostockiego, suwalskiego, łomżyńskiego i bielskiego. Eliminacje szkolne zakończyły się w dniu 30 listopada 2017 r., a ich wyniki rejestrowane były na bieżąco on-line. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 147 uczniów z 30 szkół.

W II etapie konkursu wiedzy o zawodach i uwarunkowaniach regionalnego rynku pracy, który odbył się w dniach 18-19 grudnia 2017 r. w formie testu on – line udział wzięło w sumie 126 uczniów z 28 szkół gimnazjalnych na terenie czterech subregionów woj. podlaskiego tj. białostockiego, suwalskiego, łomżyńskiego i bielskiego. Zwycięzcami konkursu w kategorii wojewódzkiej zostało 50 pierwszych uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów z dwóch etapów (szkolnego i subregionalnego). Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody w formie bonów pieniężnych.

Wśród 50 nagrodzonych w etapie wojewódzkim konkursu aż 16 pochodziło z subregionu bielskiego, a dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie bielskich szkół.

Lista zwycięzców znajduje się pod poniższym linkiem:

http://www.umbielskpodlaski.pl/pl/aktualnosc/konkurs-wiedzy-o-zawodach-i-uwarunkowaniach-rynku-pracy